• شیشه نشکن چیست؟ به شیشه ای گفته می شود که مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد و احتمال و امکان شکستن شیشه سکوریت بسیار کم می باشد و به همین دلیل به عنوان شیشه نشکن شناخته می شود. در بررسی انواع شیشه برای ساختمان باید گفت که شیشه لمینیت و شیشه سکوریت از انواع شیشه نشکن می باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و فشار دارند به طوری که می توانند فشار بسیار زیادی را تحمل کنند بدون این که آسیبی به شیشه وارد گردد.

  در تولید شیشه می توان یادآور شد که شیشه از ماسه، سنگ‌آهک، کربنات سدیم و شیشه‌های بازیافتی ساخته می شود. این مواد اولیه را در کوره‌ ریخته و حرارت می‌دهند که در حین ذوب شدن در کوره با یکدیگر در هم می آمیزند. نوعی شیشه در بازار موجود است به نام شیشه نشکن که نسبت به شیشه‌های معمولی دارای کیفیت و مقاومت بالاتری است.

  شیشه نشکن با نام‌های شیشه چندلایه و شیشه لمینت شناخته‌شده است. شیشه نشکن جزو کاربردی‌ترین نوع شیشه می‌باشد.
  از موارد مورد نیاز برای نصب می توان به شیشه ضد سرقت اشاره کرد.
  شیشه نشکن بعد از خرد شدن تکه‌های آن از هم نمی‌پاشد، به دلیل یک‌لایه PVB مقاومت آن چند برابر می‌شود و در اثر شکستن شیشه‌ها پخش نمی‌شوند.
  شیشه نشکن همچنین دارای یک مقاومتی افزایش‌یافته است که برای تراس استفاده می شود و به این دلیل برای استفاده بسیار مناسب است.
  شیشه نشکن دارای کاربردهای بسیار گسترده برای هر ساختمانی، خودرو و سیستم‌های حمل‌ونقل می‌باشد و البته از شیشه نشکن در بسیاری از مصارف استفاده می‌شود.
  شیشه جلوی اتومبیل و پنجره‌ها، بخش‌های شیشه‌ای نما و طراحی ساختمان، درب کشویی شیشه نشکن و پارتیشن شیشه ای در خانه‌ها و پارتیشن برای ادارات، مبلمان شیشه‌ای و بسیاری از موارد دیگر از شیشه نشکن استفاده می‌کنند.
  شیشه نشکن یکی از مقاوم‌ترین شیشه‌های شفاف است که در چند حالت ن

  WhatsApp Image 2019-09-25 at 10.09.01

  سبت به کارایی خود تولید میشود و بعد از شکستن، به دلیل لایه‌ی پلیمری موجود مابین لایه‌های شیشه‌ای و چسبندگی فوق‌العاده آن از هم جدا نمی‌شود. اگر مقداری اکسید سرب به مواد اولیه اضافه شود، محصول نهایی مقاومت بیشتری در برابر فشار و ضربه خواهد داشت. با اضافه کردن تترا بورات طبیعی سدیم به مواد اولیه شیشه سبب تولید شیشه‌ای می‌شود که شفاف‌تر از شیشه‌های طبیعی است و قیمت شیشه نشکن تغییر می‌کند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *