مزایای استفاده از شیشه سکوریت
۱۰ مرداد

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

مزایای استفاده از شیشه سکوریت

شاید تا به حال به مزایای استفاده از شیشه سکوریت نیاندیشیده باشید .

در مقایسه با شیشه خام با ضخامت‌های یکسان، شیشه سکوریت در مقابل شکستگی مقاومت بیشتری دارد، به صورتی که می‌توان گفت مقاومت مکانیکی آن بیش از ۵ برابر می‌گردد.

در صورت شکست شیشه، شیشه سکوریت به قطعات کوچک با لبه‌های صیقلی تبدیل می‌شود که قدرت برش ندارند. این امر خطر صدمه را کاهش می‌دهد.

مزایای استفاده از شیشه سکوریت چیست
مزایای استفاده از شیشه سکوریت چیست

 

استفاده از شیشه سکوریت علاوه بر محاسنی نظیر زیبایی و نورگیری به ویژه در مغازهای کوچک معایبی نیز دارد که سارقان را علاقمند خود کرده، اما راه پیشگیری سرقت از مغازه‌های دارای شیشه سکوریت که این‌روزها آمار آن نیز روبه افزایش است، چیست؟

با توجه به سیر صعودی وقوع سرقت از مغازه‌های دارای در و پنجره از جنس شیشه سکوریت به شیوه‌های مختلف لازم است مالکان این واحدهای صنفی مواردی را به منظور پیشگیری از این‌گونه سرقت‌ها مدنظر داشته باشند.

بررسی کارشناسان پلیس بیانگر این است که اغلب مغازه‌داران و کسبه برابرعرف متداول در بازار به هنگام ظهر برای انجام فریضه نماز، استراحت و صرف نهار، تنها به بستن در شیشه‌ای سکوریت اکتفا کرده و از کشیدن کرکره و قرار دادن حفاظ‌های فلزی و زدن قفل پشت آن خودداری می‌کنند که این اقدام آنان زمینه‌های لازم را برای سرقت سارقان از اینگونه مغازه‌ها فراهم می‌کند. پس این افراد باید به هنگام تعطیلی موقت نیز نسبت به رعایت نکات ایمنی اقدام و در صورت مجهزبودن واحد صنفی به دزدگیر آن را فعال کنند.

همچنین کسبه و مالکانی که در واحدهای صنفی آنان از شیشه سکوریت استفاده شده‌ است باید توجه داشته باشند که سارقان با ابزار ساده‌ای همچون پیچ گوشتی بدون برجای گذاشتن هیچگونه آثاری در صحنه جرم، مبادرت به سرقت از این اماکن می‌کنند، بنابراین باید در طراحی و نصب در نیز طوری عمل شود که این امکان به حداقل برسد.

با توجه به اینکه سرقت به این روش تازگی نداشته و کلیه عوامل اجرایی به آن وقوف کامل دارند، بنابراین باید ضمن هشدار به کسبه و مغازه‌‌داران در خصوص این شگرد سارقان برای سرقت، آنان باید قبل از ترک مغازه اقدام به کشیدن کرکره، قرار دادن حفاظ فلزی و زدن قفل کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *