فرایند سکوریت کردن شیشه
۱۰ مرداد

فرایند سکوریت کردن شیشه

فرایند سکوریت کردن شیشه

همانطور که می دانید فرایند سکوریت کردن شیشه بسیار مهم و حیاتی است .

فرایند سکوریت کردن شیشه انواع مختلف دارد .
عملیات حرارتی: عملیات حرارتی از گرم کردن یکنواخت جام شیشه تا دمای نرمی شیشه (بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد) می‌باشد. شیشه گرم شده بوسیله دمیدن هوای سرد به هر دو سطح شیشه سریعاً سرد می‌گردد. در این فرایند شیشه را تا مرحله نرم شدن در بالای ۷۰۰ درجه سانتی گراد حرارت داده، سپس سریعاً به دو سمت شیشه هوای بسیار خنک وزیده می‌شود.
در مرحله سرد سازی شیشه، لایه‌های بیرونی آن سریع تر از لایه‌های داخلی خنک می‌گردند که این امر موجب استحکام شیشه می‌گردد.
در خلال سرد شدن، سطوح شیشه سریع تر از مرکز آن سرد شده که موجب ایجاد تنش‌های دائمی و در نتیجه استحکام شیشه می‌گردد.

کوره‌های حرارتی نیز به دو صورت کانوکشن و المنتال می‌باشند. کوره‌های المنتال کوره‌های هستند که گرما با المنت به شیشه القا می‌گردد. کوره‌های کانوکشن به نصبت گرانتر از المنتال بوده ولی به دلیل القای گرما به وسیله گرمای هوا ی درون کوره سکوریت یکدست‌تر و بهتری به دست خواهد آمد.

فرایند سکوریت کردن شیشه

شیشه سکوریت جامینه ، با بیش از ۱۵ سال سابقه در طراحی ، اجرا و نصب شیشه سکوریت در سراسر ایران ، مفتخر است همواره با استفاده از بهترین اجناس ، بهترین پرسنل و تکنسین ها ، پروژه های زیباسازی شرکت ها ، ادارات ، بیمارستان ها ، سازمان ها ، مراکز تجاری ، اداری ، دفاتر ، آزمایشگاه ها ، آموزشگاه ها ، هتل ها و … به کار گیرد .

فرایند سکوریت کردن شیشه توسط شیشه سکوریت جامینه را برایتان توضیح دادیم ، امیدواریم که مورد قبول شما واقع شده باشد .

اگر سوالی در خصوص فرایند سکوریت کردن شیشه داشتید می توانید از طریق شماره تماس های ارائه شده در قسمت تماس با ما ، با جامینه در تماس باشید .

 

1 دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *